Jak stworzyć wnętrze marzeń przy pomocy zmysłów - SMAK

- Mamo, mamo! Zróbmy dzisiaj duże śniadanie! - zawołało nasze dziecko w sobotę rano. Cóż było robić. Wyciągnęliśmy ulubione kubki i talerze. Zu biegała między kuchnią a dużym pokojem nosząc kolejne pyszności na stół. Była kawa, twarożek z rzodkiewką i obowiązkowo zielony ogórek dla młodej. Z przyjemnością celebrowaliśmy nasz poranek przy rodzinnym stole.

Dlaczego Ci o tym opowiadam? Bo to ważne chwile w naszym domu. Lubimy wspólnie jeść. Lubimy kuchnie z basenu morza śródziemnego - włoską, grecką, turecką. Lubimy spędzać czas przy stole z przyjaciółmi, którzy wychodzą od nas ciemną nocą, najedzeni, wysłuchani, w dobrych humorach. Ten sposób spędzania czasu i celebrowania posiłków sprawia, że nasz dom potrzebuje dużego stołu, wygodnych krzeseł i długiego blatu w kuchni.
Kocham piękne naczynia, najlepiej białe, niebieskie i czerwone, na których potrawy pięknie się prezentują. Lubię kubki, w których mieści się dużo kawy i fikuśne mleczniki (marzy mi się taki w kształcie krowy).

tworzymy wnętrze dzięki zmysłom | węch | levelupstudio

Jak lubisz jeść?

To, w jaki sposób żyjemy, ma ogromny wpływ na to, jak mieszkamy. Jedni spędzają dużo czasu w kuchni, gotują, uprawiają ziołowe ogródki i wyprawiają w każdy majowy weekend grilla na 20 osób. Inni jadają na mieście, korzystają z ofert licznych restauracji czy cateringów. Niektórym potrzebny jest stół mieszczący całą rodzinę, dwa hockery przy barku czy krzesło na balkonie do wypicia porannej kawy.

Teraz Twoja kolej.
Zastanów się i zapisz na karcie ćwiczeń jak lubisz jeść.
- Pomyśl o smakach, które lubisz? Jaką kuchnię preferujesz: włoską, polską, japońską, a może po prostu zdrową i zieloną. Czy to, jakie potrawy jesz, ma wpływ na Twoje wnętrze?
Moje skojarzenia: kuchnia japońska - sushi, biały i czarny kolor, bambus, proste formy i minimalizm; kuchnia polska - drewno, prostota, kamionkowe naczynia, lniane obrusy.
- Czy byłaś w restauracji (lub widziałaś na zdjęciu/ w Internecie), która Cię zachwyciła wystrojem? Jakie elementy Ci się w niej podobały? Co Cię urzekło i chciałabyś przenieść do siebie?
- Czy jedzenie jest dla Ciebie ważne? Jesz w biegu czy delektujesz się smakami? Masz miejsce do tego przeznaczone? Czy zachęca ono do spędzania w nim czasu?
- Wyciągnij (lub przypomnij sobie) wszystkie swoje ulubione naczynia. Jakie są, jakie mają kształty, wzory, faktury i kolory? Czy chciałabyś te elementy przenieść do swojego wnętrza? Na przykład wzór z kubka na zasłonach lub poduszkach. Albo kolor na ścianie komponujący się z zastawą.
- Na co masz smak? Taki wnętrzarski. Na kolor, wzór, mebel, tkaninę. Idzie lato, więc może to będą marynarskie paski, albo marokańskie czy tureckie wzory?

Znajdź i zapisz w swoim folderze na komputerze (lub na tablicy na Pinterest) wszystkie te smaki, faktury, kolory i miejsca. Przydadzą nam się na koniec cyklu.
Moje wybory znajdziesz na tablicy na Pinterest, o tutaj -> "Moje wymarzone wnętrze - 5 zmysłów".

O smaku potocznie

Dzisiaj rozmawiałam z koleżanką, która kończy urządzanie swojego salonu kosmetycznego. W pewnym momencie ugrzęzła i bała się ruszyć dalej, ponieważ nie była pewna swoich wyborów. Wydawało jej się, że nie potrafi sama stworzyć spójnego wnętrza. 
Jeśli i Ty masz z tym problem, i z zazdrością patrzysz na mieszkania koleżanek urządzone stylowo i ze smakiem, nie martw się! Są na to sposoby!
Jednym z nich są strony, które pomagają dobierać kolory. Dzisiaj odsyłam Cię do świetnego zestawienia Pauliny z One Little Smile, a wkrótce pokażę, jak korzystałam z niektórych z nich, przy projektowaniu naszego salonu.

Ćwiczenie

Mam nadzieję, że masz już swój ulubiony zapach. U mnie właśnie pachnie kawą i jaśminem (urwałam kilka gałązek przed domem babci).

Na ten tydzień przygotowałam dla Ciebie kolejne przyjemne zadanie
Postaraj się w tym tygodniu ugotować i zaaranżować stół w klimacie kuchni, którą najbardziej lubisz. Może to będą owoce morza i kuchnia Hiszpańska, albo herbata na wzór brytyjski o 17.00 a do tego szkocki obrus w kratę i maślane ciasteczka.
Jeśli nie masz ochoty gotować w domu, wybierz się do restauracji, która zachwyca Cię wystrojem.

Jakie smaki królują w Twoim domu i czy mają one odzwierciedlenie w Twoim wnętrzu?
Daj, proszę, znać w komentarzu.

Agnieszka

W cyklu ukazały się:
Jak stworzyć wnętrze marzeń przy pomocy zmysłów - wstęp
- WĘCH
- SMAK

Etykiety: