Salo(mo)nowy wyrok

salon do remontu, salon żółty i niebieski

Postanowione, po blisko pięciu latach mieszkania w naszym M2 nareszcie doczekam się remontu salonu! Cała akcja przewidziana na kwiecień. Wcześniej, może już w przyszłym miesiącu (hura!!!), uda nam się kupić kanapę, bo w naszej mechanizm się psuje, tapicerka, dzięki dzieciom, jest nie do odczyszczenia, a wkład w poduchach, które pełnią rolę oparcia, się zbił i straciły kształt. 

Jak duży będzie remont zależy od funduszy jakie uda nam się zgromadzić. To co będzie na 100% zrobione, to malowanie, wymiana kanapy, drobne przemeblowanie i dokupienie półek, wymiana materiału w roletach oraz zakup dekoracji. Nowy stół i krzesła, dywan i wymiana górnego oświetlenia chwilowo nie mieszczą się w budżecie, ale kto wie :)

Cały ciężar metamorfozy opierać się będzie na zmianie koloru ścian i wymianie kanapy. Wiecie, że wyprzedziłam "kolor roku" o jakieś 4 lata! Tak, tak, zniknie ze ścian kolor Pantone na 2016 rok - Serenity. Jakoś mi nigdy z trendami nie było po drodze.

Do kwietnia daleko

Owszem, do remontu jeszcze sporo czasu, ale do kilku pomysłów muszę przekonać Lubego, a wiadomo, że mężczyźni, w niektórych kwestiach to oporny materiał :) Zwłaszcza, że niebieski, który obecnie króluje na dwóch ścianach, nie jest jego ulubionym kolorem (moim zresztą też nie). Dlatego też, co jakiś czas będą pojawiały się posty przygotowujące nas do zmian, a dla Was dające pogląd tego, co nas czeka. 

Już dzisiaj zapraszam Was do komentowania salonowych postów. Wasze rady i sugestie będą bardzo mile widziane!

Co planuję, co mnie inspiruję.

Przejrzałam swoje tablice na Pintereście w poszukiwaniu inspiracji. Wybrałam te wnętrza, które spodobały mi się na pierwszy rzut oka. Takie, na których widok chciałam krzyknąć: "Tu mogę mieszkać!". I choć nie wszystkie przedstawiają salon, to chodzi o klimat, który tworzą. Do tego kilka inspirujących kolorystycznie palet.

żółta sofa do salonu
źródło: 1/2/3/4 

salon w barwach ziemi
 źródło: 5/6/7

salon z pomarańczem
źródło: 8/9/10/11

szara ściana w salonie, niebieska ściana w salonie
źródło: 12/13/14/15/16

salon z żółtą kanapą
źródło: 17/18/19
żółto niebieski salon


No to teraz zgaduj-zgadula jak będzie w naszym salonie :D

Wasza niemogąca się już doczekać remontu
Agnieszka

Etykiety: , ,